Villapark Lipno Dreams


OKOLÍ

V Jižních Cechách - v malebné krajine se spoustou vodních ploch - naleznete mnoho hradu, zámku a dalších krásných míst. Mužete zde navštívit nekolik chránených národních parku, které vybízí k peší turistice a cykloturistice.

Kultura

Historie zanechala Jižním Cechách neuveritelné kulturní bohatství. Perlou Jižních Cech je bezpochyby Ceský Krumlov, národní kulturní dedictví Unesco (viz foto). V žádném jiném ceském meste nenaleznete tolik stredoveké architektury. Ceský Krumlov je také nazýván malou Prahou.


V dalších jihoceských mestech bylo kulturní dedictví taktéž dobre zachováno. Za shlédnutí stojí napríklad Ceské Budejovice, Trebon, Jindrichuv Hradec, Bechyne a Tábor. Hrady a zámky cekají na Vaši návštevu!

 

 

Príroda
Lipenské jezero a Šumava patrí k jednem z nejnavštevovanejších turistických oblastí v Cechách a jsou místem pro strávení krásné celorocní dovolené.

Lipenské jezero
Lipenské jezero je v poradí první, 42 km dlouhou prehradou na rece Vltave. Ráj pro milovníky vodních sportu (plavání, surf, plachetnice, rafty, kánoe a rybarení). Mestecka a vesnice podél jezera (Horní Planá, Cerná v Pošumaví, Frymburk, Lipno nad Vltavou) jsou propojena autobusovou a lodní dopravou. Podél prehrady naleznete mnoho kempu a pláží.

Šumava, Ceský les
Šumava nabízí nescetné možnosti pro milovníky prírody, letních a zimních sportu. Protože se tato oblast nachází v tesné blízkosti rakouské hranice, nesmela tu po dlouhá léta probíhat jakákoliv výstavba. Tím si území zachovalo svuj puvodní ráz a nedotcenou panenskou prírodou. Jsou zde dobre znacené turistické trasy a v zime výborné možnosti pro zimní sporty. Milovníci cykoturistiky a rybarení si také prijdou na své. Od roku 1993 jsou zde dobre znacené cyklistické stezky. Populární jsou také sjezdy reky Vltavy na kánoích, ci raftech.

 

Turisticky zajímavá místa v prímém okolí
- Cisterciánský klášter ve Vyšším Brode z 12. století
- zrícenina Vítkuv Hrádek na Svatém Tomáši odkud je prekrásný výhled na Lipenské jezero
- hrad Rožmberk v Rožmberku nad Vltavou
- zámek Ceský Krumlov a unikátní otácivé divadlo v Ceském Krumlove
- zámek Hluboká nad Vltavou
- pivovar Eggenberg v Ceském Krumlove, nebo pivovar Budejovický prazdroj v Ceských Budejovicích

 

Klima

Predpoved pocasí na následující dny pro Lipno nad Vltavou: